O Basileji je známo, že zdejší tramvajové linky zasahují poměrně daleko za město a díky přesahu některých tratí i do okolních států lze hovořit o mezinárodním tramvajovém provozu. K již existujícímu krátkému mezinárodnímu úseku v jihozápadní části příměstské linky 10 (kde trať na chvíli vstupuje na území Francie, kde má jednu zastávku), přibyla na sklonku roku 2014 tramvajová trať do Německa. Linka 8 zde projíždí celnicí, obsluhuje městečko Weil am Rhein a končí nad zdejším vlakovým nádražím. Podobně by se měla koncem roku 2017 prodloužit i stávající linka 3, a to pro změnu do francouzského...O Basileji je známo, že zdejší tramvajové linky zasahují poměrně daleko za město a díky přesahu některých tratí i do okolních států lze hovořit o mezinárodním tramvajovém provozu. K již existujícímu krátkému mezinárodnímu úseku v jihozápadní části příměstské linky 10 (kde trať na chvíli vstupuje na území Francie, kde má jednu zastávku), přibyla na sklonku roku 2014 tramvajová trať do Německa. Linka 8 zde projíždí celnicí, obsluhuje městečko Weil am Rhein a končí nad zdejším vlakovým nádražím. Podobně by se měla koncem roku 2017 prodloužit i stávající linka 3, a to pro změnu do francouzského města St. Louis ležící těsně za hranicemi Basileje. K těmto hranicím již jezdí linka 11, trojka však obslouží toho město mnohem lépe a po čtyřech nových zastávkách skončí u zdejšího vlakového nádraží. V květnu 2017 již došlo k propojení nově položených kolejí na francouzsko-švýcarské hranici.
Tramvajová síť v Basileji je zejména v centru města velmi spletitá a neuvěřitelně využívaná. Tramvaje zde jezdí jedna za druhou a návštěvník zvyklý na středoevropské normy žasne, kde všude se dá s tramvají zastavit pro výstup i nástup cestujících. Nad požadavky na přehnanou bezpečnost i bezbariérovost je tu jednoznačně postavena účelnost a blízkost přestupů. Nezřídka tramvaje zastavují přímo uprostřed křižovatky, aby to měli přestupující cestující co nejblíže, bez ohledu na existenci nástupního ostrůvku v celé délce vozidla nebo na existenci oblouků. Takovým zajímavým přestupním uzlem je...Tramvajová síť v Basileji je zejména v centru města velmi spletitá a neuvěřitelně využívaná. Tramvaje zde jezdí jedna za druhou a návštěvník zvyklý na středoevropské normy žasne, kde všude se dá s tramvají zastavit pro výstup i nástup cestujících. Nad požadavky na přehnanou bezpečnost i bezbariérovost je tu jednoznačně postavena účelnost a blízkost přestupů. Nezřídka tramvaje zastavují přímo uprostřed křižovatky, aby to měli přestupující cestující co nejblíže, bez ohledu na existenci nástupního ostrůvku v celé délce vozidla nebo na existenci oblouků. Takovým zajímavým přestupním uzlem je třeba zastávka Aeschenplatz v centru. Úplně největší přestupní uzel ale najdete u švýcarského vlakového nádraží, kde se to tramvajemi i autobusy jen hemží. Velmi citlivě jsou zastávky budovány i mimo centrum, na mnoha místech je přestupování mezi tramvají a autobusem jak vystřiženo z učebnice. Když k tomu přičtete vyladěné časové návaznosti a elektronické tabule s aktuálními odjezdy nejen na zastávkách, ale i ve vozidlech, blíží se zdejší systém naprostému ideálu.
Velký pokrok zaznamenala Basilej v poslední době v obnově vozového parku tramvají. Žlutočervený příměstský dopravce BLT provozující příměstské linky 10, 11, 11E a 17 v jihozápadní části aglomerace, již před delší dobou začal pořizovat šestičlánkové nízkopodlažní tramvaje Tango od Stadleru. Nyní jich má už 38. Díky tak výrazné obnově mohlo například dojít ke zkrácení špičkového intervalu na linkách 10 a 17 z 10 na 7,5 minuty. Nejstarší dvoučlánkové tramvaje i s vleky ze 60. a 70. let byly v roce 2016 prodány do srbského Bělehradu. I přes tak velkou obnovu vozidel se stále ve všední dny setkáte...Velký pokrok zaznamenala Basilej v poslední době v obnově vozového parku tramvají. Žlutočervený příměstský dopravce BLT provozující příměstské linky 10, 11, 11E a 17 v jihozápadní části aglomerace, již před delší dobou začal pořizovat šestičlánkové nízkopodlažní tramvaje Tango od Stadleru. Nyní jich má už 38. Díky tak výrazné obnově mohlo například dojít ke zkrácení špičkového intervalu na linkách 10 a 17 z 10 na 7,5 minuty. Nejstarší dvoučlánkové tramvaje i s vleky ze 60. a 70. let byly v roce 2016 prodány do srbského Bělehradu. I přes tak velkou obnovu vozidel se stále ve všední dny setkáte se staršími žlutočervenými tramvajemi z počátku 80. let.
Zelený městský dopravce BVB si pro generační obměnu tramvají vybral model Flexity 2 od Bombardieru. Mezi lety 2014 a 2016 jich do Basileje přišlo 44. A plánuje se i dodání 17 vozidel stejného typu v kratší verzi pro kopcovité linky 15 a 16. Postupně se tak končí život původním tramvajím s vleky. Všechny původní tříčlánkové tramvaje z počátku 90. let v počtu 28 kusů nyní postupně putují do svého dalšího působiště – bulharské Sofie. Tyto vozy byly původně dvoučlánkové, postupně jim byl doplněn střední nízkopodlažní článek. Zanedlouho by tak měla Basilej pro naprostou většinu výkonů disponovat...Zelený městský dopravce BVB si pro generační obměnu tramvají vybral model Flexity 2 od Bombardieru. Mezi lety 2014 a 2016 jich do Basileje přišlo 44. A plánuje se i dodání 17 vozidel stejného typu v kratší verzi pro kopcovité linky 15 a 16. Postupně se tak končí život původním tramvajím s vleky. Všechny původní tříčlánkové tramvaje z počátku 90. let v počtu 28 kusů nyní postupně putují do svého dalšího působiště – bulharské Sofie. Tyto vozy byly původně dvoučlánkové, postupně jim byl doplněn střední nízkopodlažní článek. Zanedlouho by tak měla Basilej pro naprostou většinu výkonů disponovat pouze nízkopodlažními tramvajemi moderní koncepce.
Autobusové dopravě obou hlavních dopravců (zeleného BVB i žlutého BLT) vévodí autobusy Mercedes-Benz, také státní dopravce PostAuto provozující část příměstských linek v okolí Basileje kupuje hlavně Mercedesy. Městský zelený dopravce BVB postupně změnil odstín svého nátěru na tmavší zelený a novým jednotícím prvkem na čele tramvají i autobusů je bílý pruh, který vozidlům dodává veselejší výraz. Postupně se do nového nátěru oblékají i nízkopodlažní Combina po větších opravách – první plně nízkopodlažní tramvaje sem byly dodány již v roce 2000.Autobusové dopravě obou hlavních dopravců (zeleného BVB i žlutého BLT) vévodí autobusy Mercedes-Benz, také státní dopravce PostAuto provozující část příměstských linek v okolí Basileje kupuje hlavně Mercedesy. Městský zelený dopravce BVB postupně změnil odstín svého nátěru na tmavší zelený a novým jednotícím prvkem na čele tramvají i autobusů je bílý pruh, který vozidlům dodává veselejší výraz. Postupně se do nového nátěru oblékají i nízkopodlažní Combina po větších opravách – první plně nízkopodlažní tramvaje sem byly dodány již v roce 2000.