Město pod Vysokými Tatrami má cca 50 000 obyvatel a vlastní MHD, která prošla nedávno revoluční změnou jak co do linkového vedení, tak i vozového parku. Na svou velikost má místní MHD moderní střih i marketing. Byť jí provozuje místní pobočka podniku SAD, má popradská MD svoji vlastní značku 365 CITY a logo tvořené 8 barvami zdejších 8 linek. Ty tam jsou časy polorozpadlých autobusů, což začíná platit i v regionální dopravě – nedávno bylo zakoupeno 45 nových autobusů. Poprad je vstupní branou do Vysokých Tater, a tak odtud vyjíždějí tatranské električky i regionální autobusy do zdejších velehor. Také flotila „električiek“ dostala nedávno posilu v podobě 5 vozidel, která zvládnou jak ozubnicovou trasu ze Štrby, tak i stávající úzkorozchodné tratě.

Novou MHD v Popradě tvoří 8 autobusových linek. Ty většinou vyjíždějí od nádraží vlaků i tatranské elektrické železnice, kde je také autobusový terminál. Páteřní linky jezdící v pravidelných intervalech obsluhují hlavně sídliště na jihu města. Doplňkové linky také jezdí do kterých obcí v okolí Popradu. Základem vozového parku jsou dvanáctimetrové autobusy a jejich nejnovější přírůstek 6 autobusů Mercedes-Benz Citaro. Potkáte tu také starší Citara z druhé ruky a ještě pár unikátních slovenských nízkopodlažních autobusů Troliga. Nejstarší jsou 4 MANy z roku 2008. Doplňkové linky jsou zajištěny...
Výraznou omlazovací kúrou si prošla popradská MHD v roce 2020, kdy bylo pořízeno 6 klimatizovaných Citar od Mercedesu s barevnými displeji nejen jako obměna starších modelů, ale i jako navýšení vozového parku pro nový koncept MHD.
Pro doplňkovou linku MHD č. 3 jsou k dispozici také 3 turecké minibusy Karsan Jest. Linka 3 obsluhuje v podstatě všechny části Popradu a jezdí ve všední dny každou hodinu a o víkendu po dvou hodinách.
Poprad je vstupní branou do Vysokých Tater. Na vlaky na hlavní trati ze Žiliny do Košic zde navazují úzkorozchodné vlaky Tatranských elektrických železnic. Na osobních vlacích na hlavní trati jezdí také tyto moderní dvoupodlažní jednotky 671 z plzeňské škodovky.
Nadzemní vlakové nádraží Tatranských elektrických železnic z roku 1991 leží kolmo nad nádražím hlavní trati ze Žiliny do Košic. V roce 2007 prošlo celé nádraží celkovou rekonstrukcí. Tatranské električky odtud vyjíždějí v hodinovém intervalu, který je ve špičkových časech zkrácen na polovinu.
Schéma nového linkového vedení MHD, kde každá z 8 linek má svou barvu. Popradská MHD používá marketingovou značku 365 CITY, jehož logo se skládá z barev jednotlivých linek. Popradskou MHD však i nadále provozuje místní SAD Poprad.
Barevné jízdní řády popradské MHD. Základem jsou páteřní linky 1 a 7 spojující nádraží se sídlišti na jihu, každá linka jezdí po 20 minutách. Večer a o víkendu je v hodinovém intervalu (večer v půlhodinovém) nahrazuje poněkud klikatější linka 8.
Jeden ze čtyř MANů z roku 2008 projíždí kolem vlakového nádraží směrem k Autobusové stanici. Toto byly první nízkopodlažní autobusy v Popradu a dodnes spolehlivě slouží. Tento vůz připomíná slavného slovenského spisovatele a politika.
Nové autobusy od Mercedesu podtrhují novou moderní tvář místní MHD, která má svoji vlastní značku 365 CITY. Na tak malé město se jedná o poměrně neobvyklý počin.
Kolem zastávky Okresný úrad projíždí nízkopodlažní autobus Troliga Leonis místního slovenského výrobce, kterých tu jezdilo postupně od roku 2009 celkem 8. Tento vůz pochází až z roku 2018, ale jedná se již o historický snímek – po požáru motoru byl vůz na konci roku 2021 vyřazen.
Kromě MHD v Popradě je součástí zdejšího dopravního světa také síť „električiek“, které vyjíždějí z Popradu a míří do Vysokých Tater. Flotila švýcarských tříčlánkových „tramvají“ Stadler je aktuálně doplňována 5 jednotkami stejného výrobce, které zvládnou také ozubnicovou trasu ze Štrby do Štrbského Plesa. Tyto jednotky byly sice pořízeny primárně pro tuto trasu, kde mají nahradit prastaré, ale stále funkční švýcarské zubačky, nové vlaky však pomohu posílit i klasické električky na hlavní trase z Popradu do Štrbského plesa. Během turistické sezóny, která je tu prakticky celoročně, doplňují...
Popradský zastávkový označník dobře odráží barevnost a uživatelskou jednoduchost místní MHD. Moderní a jednoduchá podoba jízdních řádů nahradila původní nepřehledné linkové jízdní řády. Na jednotlivých linkách se také dopravce snaží o pravidelné snadno zapamatovatelné intervaly.
V roce 2020 posílily řady popradských nízkopodlažních autobusů i dva ojeté Mercedesy Citaro z roku 2010, které původně jezdily ve Finsku.
Turecké minibusy Karsan jezdí také na doplňkové lince 5, která jezdí hlavně ve špičkách všedních dnů. Tyto nejmenší vozy popradské MHD byly pořízeny v roce 2017.
Většími bratry minibusů Karsan Jest jsou tyto 3 midibusy Karsan Atak, které také potkáte na doplňkových linkách MHD. Jezdí tu 4 a pořízeny byly v letech 2017-8.
Odtud vyjíždějí „električky“ na úzkorozchodné trati do Vysokých Tater. Od roku 2000 bylo dodáno 15 jednotek od Stadleru, které nahradily původních 8 kapacitnějších vozidel z ČKD. Nízkopodlažní jednotky postupně procházejí po 20 letech provozu modernizací a brzy je doplní 5 nových jednotek použitelných i na zubačce do Štrby.
Jedna z 5 nových elektrických jednotek Stadler zatím v depu TEŽ v Popradu. Od prosince 2021 jsou první dvě nasazovány na neozubnicové tratě TEŽ, po úspěšném absolvování všech zkoušek nahradí část původních švýcarských zubaček na trati Štrba – Štrbské pleso. Jejich výhodou je možnost nasazení na ozubnicové i klasické tratě TEŽ.
Jedna z prvních jednotek Stadler z roku 2000 již v novém laku přijíždí do depa TEŽ v Popradu. Dlouhodobě nedostatečnou kapacitu tatranských električiek již brzy pomůže vyřešit 5 nových jednotek od stejného výrobce.
V okolí Popradu funguje také čilá regionální autobusová doprava zajišťovaná místním podnikem SAD, které jezdí pod marketingovou značkou „Tatra express“. Linky objednávané Prešovským krajem se připravují na vznik integrovaného sytému IDS Východ a jako pilotní projekt zde od prosince 2021 zatraktivňují nabídku regionálních spojů zavedením taktového jízdního řádu na páteřních linkách. Místní SAD Poprad provozuje kromě 45 nejnovějších autobusů Iveco Crossway a několika nejstarších Karos také již poměrně unikátní slovenské autobusy Novoplan a Troliga, a to ještě v poměrně hojném počtu – nejnovější...
Východně od Popradu je zastávka Studený Potok, kde se přestupuje z jednoho motoráku do druhého ve směru Tatranská Lomnice. Ještě nedávno tady jezdily nízkopodlažní motorové jednotky Stadler. Nízkopodlažnost alespoň zůstala na trati z Popradu směrem na Kežmarok v podobě těchto slovenských „regionov“ ze ŽOS Zvolen.
Legendární tříčlánkové elektrické jednotky řady 420 z druhé poloviny 60. let minulého století byly vyrobeny v počtu 18 kusů. Dodnes se s nimi mohou návštěvníci Vysokých Tater svézt v rámci historických jízd v hlavní turistické sezóně. O víkendech je nasazován také původní elektrický vůz „Kométa“.
Pod značkou Tatra express provozuje SAD Poprad regionální linky do Vysokých Tater. V rámci pilotního projektu vznikajícího IDS Východ jsou od prosince 2021 jízdní řády zarovnány do taktové podoby. V letech 2019-20 pořídil celkem 45 autobusů Iveco Crossway. 30 z nich je ve vysokopodlažní zkrácené verzi 10,8 metru.
Jeden ze 30 nových Crosswayů přijíždí přes centrum Popradu k autobusovému nádraží. Kromě těchto kratších autobusů koupil dopravce v roce 2020 také 15 dvanáctimetrových autobusů LE.
Poprad je unikátní provozem ještě cca 45 autobusů Troliga slovenského výrobce z Levoče. Tento autobus typu Troliga Fenix patří k nejstarším a byl vyroben v roce 2011. Díky velké dodávce nových Crosswayů jsou tyto vozy postupně vyřazovány.
Z původních Karos v regionální dopravce v okolí Popradu už aktuálně zbývají pouze dva kousky. Na Karosy navázaly slovenské autobusy Novoplan a Troliga, nyní začíná další éra v podobě vozů Iveco Crossway.
Jeden z nejnovějších slovenských autobusů Troliga ve zkrácené verzi označené jako Pegasus z roku 2018 v zelenožlutobílém nátěru. Nejstarší vozy Novoplan a Troliga již byly nahrazeny velkou dodávkou 45 Crosswayů.
Poblíž depa Tatranských elektrických železnic leží v kopřivách oba italské vozy pozemní lanovky na Hrebienok z roku 1970, které dojezdily v roce 2007.