Nejmenší trolejbusový provoz v ČR najdete v Mariánských Lázních. Nejen, že se ho podařilo v posledních letech zachránit od zrušení, ale dokonce se díky evropské dotaci kompletně obnovil vozový park novými bateriovými trolejbusy Škoda 30Tr. Výrazně omládla také zdejší skromná autobusová flotila místního dopravce Městská doprava Mariánské Lázně. Nicméně aktuálně je část trolejbusových linek mimo provoz a naopak mnohem častěji jezdí ve všední dny linka 7, která s různými závleky obsluhuje prakticky celou městskou síť. Tu pak doplňuje příměstská trolejbusová linka 6. Podařilo se také zmodernizovat odbavovací systém ve vozech, kdy je nově možné platit i bankovní kartou. Co však zůstává největší slabinou mariánskolázeňských trolejbusů, to je zastaralé trolejové vedení. Naštěstí všechny trolejbusy už umí jezdit aspoň částečně bez trolejí.

Mariánské Lázně si v posledních letech prošly napínavým bojem mezi příznivci a odpůrci trolejbusové dopravy. Díky původním evropským dotacím na nové vozy i novému terminálu u vlakového nádraží, se zdejší trolejbusy nepodařilo zrušit tak rychle, jak by si tehdejší radnice přála. Následovala však změna vedení města a s ní i obrat o 180 stupňů. Velmi také pomohla dodatečně získaná dotace na kompletní obnovu vozového parku.
Nejmenší český trolejbusový provoz prošel nedávno kompletní obnovou – z evropských dotací bylo v roce 2020 pořízeno 8 bateriových trolejbusů Škoda 30Tr, které plně postačují pro všechny zdejší linky – aktuálně jsou navíc v provozu pouze linky 6 a 7. Linka 7 projíždí také kolem zdejšího hlavního nádraží, kde navazuje na vlaky.
Zastávka trolejbusů u hlavního nádraží směr Kaufland a centrum. Celé přednádraží je řešeno podle architekta Kotase a najdete zde také elektronické odjezdové panely.
Linka 7 využívá pomocného bateriového pohonu v úseku mezi Kauflandem a zastávkou Panská Pole. Díky pořízení nových trolejbusů může jezdit linka 7 celotýdenně a nahrazuje linky 3 a 5, byť pro Úšovice to pro cestu do centra znamená nemalé prodloužení jízdní doby.
Nové bateriové trolejbusy jsou na lince 7 využívány pro tento úsek bez trolejí a bez nich se musí vozidla obejít také při zajíždění ke Kauflandu.
U místního hlavního nádraží je také terminál regionálních autobusů, které většinou zajišťuje dopravce Autobusy Karlovy Vary. Potkáte zde zejména tyto starší Mercedesy, kterých má místní provozovna 11. Integrovaná doprava Karlovarského kraje (IDOK) zatím stále umožňuje pouze předplatní jízdenky, souběžně s nimi platí tarify jednotlivých dopravců.
Pro regionální spoje slouží několik stanovišť na tomto zastřešeném nástupišti, které je vybaveno digitální odjezdovými panely. Karlovarský kraj chystá pořízení až 150 nových plynových autobusů. Pronajímat je pak chce jednotlivým dopravcům. Kromě těchto Mercedesů má místní pobočka dopravce Auobuy Karlovy Vary také několik autobusů Iveco, SOR a Dekstra včetně cyklobusu Citelis.
Také už v nově opravené hale hlavního nádraží najdete odjezdy návazných autobusů a trolejbusů. MHD je bíle, regionální autobusy červeně.
Trolejbusová linka 7 na centrální zastávce City Service, přes kterou jezdí všechny linky MHD. Kromě sedmičky jezdí tohoto času ještě trolejbus č. 6 do Velké Hleďsebe a plnohodnotné celotýdenní autobusové linky 10 a 13, dále školní linka 14 a večerní linka 16.
Po okružní trati přes lázeňské centrum a poblíž místní kolonády projíždí mimo špičky pouze část spojů (třeba o víkendu tudy projede trolejbus jen jednou za hodinu). Ostatní trolejbusy končí v zastávce Centrum / City Service.
Okružní trať centrem vede také kolem zdejšího lázeňského parku s množstvím minerálních pramenů. Ještě v roce 2020 tu jezdily starší trolejbusy Škoda 24Tr s karoserií Citelis nebo Citybus a také do roku 2019 jeden ex-plzeňský 14Tr.
Díky evropské dotaci už v Mariánských Lázních potkáte pouze nízkopodlažní klimatizované bateriové třídveřové trolejbusy Škoda 30Tr s karoserií SOR NB12 v počtu 8 kusů, které stačí na pokrytí všech zdejších linek. V posledních dvou letech tak byly vyřazeny všechny dosavadní trolejbusy s karoserií Citybus a Citelis, které byly většinou rozprodány jinam. Dojezdil také poslední zástupce legendárních vozů Škoda 14Tr, původem z Plzně. Aktuálně jsou v provozu pouze linky 6 a 7 (linka 7 nahrazuje ve všední dny zrušené linky 3 a 5). Oproti původním jízdním řádům jsou intervaly jednotlivých městských...
Jeden z pěti autobusů MDML na polopříměstské lince 13 v centrální zastávce City Service. Tento vůz pochází z roku 2005 a je stejně jako ještě jeden jeho kolega původně z Karlových Varů. Dalšími autobusy jsou 2 SORy NB12 z roku 2018 a jeden původně zlínský Citybus z roku 2000.
Páteřní lázeňská linka 7 zatáčí u hotelu Cristal Palace do zastávky Centrum, kde je obratiště pro část spojů, které nepokračují do centrálních lázní.
Standardní zastávkový označník MHD. Linky 3 a 5 momentálně nejezdí a jsou nahrazeny rozšířeným provozem linky 7, která má zejména na rozdíl od linky 3 výrazně delší intervaly.
Schéma MHD a ceník jízdného. Platit lze hotově do kasičky i kartou, a to jak místní kartou dopravce, tak klasickou platební kartou. Symbol pro usměrněný nástup předními dveřmi dokládá dlouholetou historii s provozem trolejbusů Škoda 9Tr.
Místní dopravní podnik provozuje také 4 autobusové linky a pro ně má k dispozici 5 autobusů. Z těchto 4 linek jsou plnohodnotné pouze dvě (10 a 13), linka 14 je školní a linka 16 večerní místo trolejbusu č. 6. Dva nejnovější SORy NB12 z roku 2018 jsou doplněny jedním dvacetiletým Citybusem původně ze Zlína a dvěma Citelisy z roku 2005 původem z Karlových Varů. Vyřazeny už byly zbývající Citybusy i Citelisy.
Volné místo v některých označnících je vyplněno dobovými fotografiemi zdejší MHD. Trolejbusy se v Mariánských Lázních rozjely v roce 1952, kdy nahradily zdejší jedinou tramvajovou linku.
Konečná linky 7 Antoníčkův pramen v sídlišti Úšovice, které leží jihovýchodně od centra města a žije zde nejvíce obyvatel Mariánských Lázní. Původně odtud ve všední dny jezdila hlavně linka 3 přímo do lázeňského centra. Ta je nyní nahrazena linkou 7 zajíždějící na nádraží a ke Kauflandu.
Zatahující spoj linky 7 přijíždí po ranní špičce k úšovické vozovně poté, co se v centru převlékl z linky 6 z Velké Hleďsebe. Zde má zázemí také regionální dopravce Autobusy Karlovy Vary.
Trolejové rozvětvení u vjezdu do úšovické vozovny značí největší slabinu zdejšího provozu – zastaralé trolejové vedení a výhybky, přes které musí jet trolejbus krokem.
Příměstská trolejbusová linka 6 obsluhuje obce Velkou Hleďsebe a Klimentov velkým jednosměrným objezdem, po jehož vykonání se vrací zpět do Mariánských Lázní. Trolejbusy sem jezdí pouze přes den, večer je nahrazuje autobusová linka 16.
Autobusové linky 10 a 13 obsluhují obce Drmoul a Hamrníky, linka 10 navíc jezdí do kopcovité oblasti nad lázeňským centrem. Linka 13 ještě občas zajíždí k hotelu Krakonoš, kam se můžete o víkendech vyvézt také kabinkovou lanovkou. Regionální linky jsou v okolí Mariánských Lázní reprezentovány dopravcem Autobusy Karlovy Vary a potkáte zde zejména 11 Mercedesů Intouro z let 2006-9. Karlovarský kraj chystá pořídit až 150 nových plynových autobusů, které pak chce pronajímat jednotlivým dopravcům.
Interiér osmi nových klimatizovaných třídveřových trolejbusů s osvědčenou karoserií SOR NB12. Ničím jiným už se na místních trolejbusových linkách nesvezete.
Regionální vlaky projíždějící malebnou krajinou do Karlových Varů přes Bečov nad Teplou provozuje dopravce GW Train Regio s těmito třídílnými nízkopodlažními motorovými vlaky Regiosprinter. Na hlavní trati se chystá provoz nových elektrických RegioPanterů na trase Plzeň – Cheb – Karlovy Vary.