Jedno z největších středočeských měst dostalo koncem roku 2017 velký dárek v podobě desítky nových autobusů, které tak obnovily třetinu vozového parku zdejšího dopravního podniku a pomohly řešit časté odstavování autobusů Tedom. Mladoboleslavská MHD je po letech každoročních výraznějších změn v poslední době nadmíru stabilní a očekává zapojení nejen jí, ale i celé regionální dopravy do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje.

Hlavní novinkou roku 2018 je desítka nových autobusů Iveco Urbanway. Ty byly dodány koncem roku 2017 a radikálně tak byla obnovena plná třetina vozového parku určeného pro místní MHD. Nové autobusy jsou v barvách Mladé Boleslavi, mají troje dveře a jsou poháněny stlačeným zemním plynem. Bohužel nemají nové autobusy celovozovou klimatizaci. Nové vozy nahrazují druhá nejnovější vozidla v Mladé Boleslavi – autobusy TEDOM, které jsou stále poruchovější. I přesto jsou až na dva z 11 vozů udržovány autobusy TEDOM stále v provozním stavu dopravce. Je ale dost pravděpodobné, že je přežijí jejich...
Jeden z deseti nových nízkopodlažních autobusů pro mladoboleslavskou MHD před obchodním centrem Bondy u autobusového nádraží. Nové vozy jsou poháněny stlačeným zemním plynem a v závěru roku 2017 obnovily třetinu vozového parku zdejšího městského dopravce.
Desítka nových Urbanwayů používá tradiční mladoboleslavský nátěr, má troje dveře ale bohužel jí chybí celovozová klimatizace.
I když je většina autobusů místní MHD opatřena celovozovou reklamou, novým autobusům Urbanway se zatím reklama vyhýbá. Na této křižovatce u Klaudiánovy nemocnice se potkávají všechny tři páteřní linky MHD i řada dalších městských a příměstských autobusů.
Pro páteřní linky A, B, C používají elektronické displeje inverzní zobrazení. Aktuálně má místní dopravní podnik ve stavu 32 autobusů, z toho 10 je typu Urbanway. Všechny vozy DP jsou nízkopodlažní.
Linka 71 je po třech páteřních linkách MHD nejsilnější linkou, která zajíždí mimo území Mladé Boleslavi - do sousedních Kosmonos, které jsou s Boleslaví víceméně srostlé. Ve špičkách jezdí tato linka po půl hodině.
Z 11 plynových Tedomů, dodaných převážně v roce 2009, jich je v provozním stavu ještě 9. Kvůli problémům s jejich poruchovostí muselo být před dodávkou nových Urbanwayů zapůjčeno několik starších autobusů odjinud.
Kromě nových Urbanwayů, starších Tedomů a ještě starších Crosswayů a Citar můžete na linkách MHD stále potkávat i ojeté nízkopodlažní autobusy dopravce Libor Strach původem z Německa, který zajišťuje pro místní DP subdodávky. Tento dopravce zajišťuje i smluvní dopravu pro některé místní průmyslové podniky. Za poslední rok došlo k omezení některých spojů zasahujících mimo území Mladé Boleslavi, například zcela byla linkami MHD opuštěna obec Kolomuty.
Další z devíti provozních Tedomů, oblečen v celovozové reklamě. Tedomy by měly být nahrazeny již dodanými Urbanwayi, zatím jich ale většina zůstává k dispozici. Linka 20 je jednou z linek obsluhujících i okolní obce. Začátkem roku 2018 byla zrušena obsluha obce Kolomuty, zavedená v roce 2011.
Jedno ze 7 Citar, které jsou aktuálně nejstaršími vozy mladoboleslavského DP a byly dodávány mezi roky 2005 a 2007. Je však pravděpodobně, že tyto autobusy přežijí své mladší kolegy z Tedomu.
Aktuální podoba výlepových jízdních řádů mladoboleslavské MHD. K dispozici je celkem 22 linek, z toho 3 páteřní a 2 speciální (jedna školní a jedna hokejová).
Detail jedné z páteřních linek MHD. Jízdní řád má několik variant podle různých provozních období. Celosíťová změna jízdních řádů MHD tu probíhá vždy začátkem letních prázdnin.
Boj o přední pozice při centrálním odpoledním rozjezdu regionálních autobusů z mladoboleslavského autobusového nádraží. Zdejší hlavní regionální dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY má na celém Mladoboleslavsku k dispozici cca 110 autobusů a jejich obnova zde probíhá velmi pomalu a nebo spíše pomocí ojetých vozů odjinud.
V regionální dopravě stále kraluje ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, a stále s mizivým podílem nízkopodlažních spojů. Ani uplynulý rok v tomto ohledu mnoho změn nepřinesl, kromě pár jednotek nových autobusů Iveco Crossway přišlo do Mladé Boleslavi také několik posil v podobě ojetých Karos z Moravy. Lze předpokládat, že výraznější obnova zdejšího vozového parku nastane až s integrací dopravy do PID. Zatím sem PID zasahuje pouze železnicí a v autobusech pouze jedinou linkou 467 až z daleké Roudnice nad Labem. Integrovaná doprava Libereckého kraje (IDOL) sem zasahuje také několika linkami, nově přímou...
Aktuálně jedna z nejstarších Karos zdejší Arrivy z roku 1999 – Mladoboleslavsko bylo také jednou z posledních oblastí s provozem starších hranatých Karos. Nyní jsou asi oblastí s nejnižším podílem nízkopodlažních autobusů z celého Středočeského kraje.
A zde jeden z nejstarších autobusů dopravce ČSAD Střední Čechy z roku 2001 na předlouhé lince PID 467, která vyjíždí z Mladé Boleslavi do Mělníka a Roudnice nad Labem. Sem do Boleslavi byla prodloužena při posledním rozšiřování integrace na Byšicku v prosinci 2017.
Čím dál více míří do Mladé Boleslavi také regionální autobusy z Libereckého kraje. Pro stále vytíženější linku z Liberce pořídil tamní dopravce ČSAD Liberec i tento ojetý Ares původem ze Znojma.
Zaměstnance mladoboleslavských průmyslových podniků rozváží do širokého okolí nejen řada pravidelných autobusových linek, ale i smluvní doprava zajišťovaná v různé kvalitě různými dopravci. Zde například pomocí dopravce K Servis Bohemia a ojetého autobusu ze zlínského Housacaru.