V maďarské metropoli se toho za poslední rok příliš nezměnilo. Stále pokračuje rekonstrukce klíčového centrálního úseku linky metra M3, v květnu 2022 byly otevřeny další 3 stanice od jihu. Kompletní dokončení náročné modernizace linky M3 je očekáváno v roce 2023. Směle ale pokračuje obnova trolejbusů, díky níž už zanedlouho dojezdí nejstarší legendární kloubové Ikarusy. A prastaré vysokopodlažní autobusy této značky už dojezdily v roce 2022 úplně. Naopak v budapešťských ulicích přibylo elektrobusů – dopravce Volánbusz jich koupil 40. A budapešťský dopravní podnik BKV pokračoval v nákupu standardních i kloubových naftových autobusů Mercedes-Benz Conecto. Nadále probíhá rekonstrukce jednoho z hlavních budapešťských nádraží Keleti a na příměstských vlakových linkách se můžete svézt novými patrovými jednotkami Stadler.

Budapešťské metro, které se skládá ze čtyř linek, se už nijak nerozšiřuje – veškeré investice totiž plynou do dokončení kompletní rekonstrukce modré trasy M3. Stále je totiž uzavřený centrální úsek, nyní již jen mezi stanicemi Kalvín tér a Göncz Arpád városközpont. 3 stanice od jihu až do Kalvín tér (kromě stanice Nagyvárád tér, na které se pracuje) byly otevřeny v květnu 2022. Večer a o víkendech celodenně je však během víkendů mimo provoz i nadále celý jižní zbytek již rekonstruované trasy. V lednu 2023 mají být otevřeny další 2 stanice od jihu a následně má být postupně vše zprovozněno...
Rekonstruované ruské metro v jižní konečné linky M3 Kobánya-Kispest. Celková rekonstrukce linky M3 stále pokračuje v centrální části, v květnu 2022 byly otevřeny 3 další stanice od jihu.
Aktuální schéma budapešťského metra s vyznačením uzavřené centrální části. Další 2 stanice se otevřou v lednu 2023 a komplet hotovo má být v květnu 2023. Jižní úsek funguje stále jen ve všední dny kromě večerů. Večer a o víkendech jezdí náhradní autobusová doprava i za již zrekonstruovaný úsek až na jižní konečnou.
Modernizovaná stanice Népliget v jižní části trasy, kde leží hlavní autobusové nádraží pro dálkové a mezinárodní linky. Nový vzhled rekonstruovaných stanic se od toho původního výrazně liší.
Čerstvě zrekonstruovaná stanice Kálvin tér otevřená spolu s dalšími dvěma v květnu 2022. Zde aktuálně metro M3 končí směrem od jihu.
Nová podoba vstupu do nejnověji zrekonstruované stanice Kálvin tér na jižním okraji centra. V tomto úseku ale stále probíhá rekonstrukce stanice Nagyvárad tér, kterou se projíždí. Také kvůli tomu zde metro funguje jen ve všední dny přes den.
Informační tabule o uzavření centrální části linky metra M3. Přestup na náhradní autobusovou dopravu je výborně vyznačen včetně přístupových cest na náhradní zastávky na povrchu.
Také nad každými dveřmi vozů metra je aktuální informace o uzavřené prostřední části linky včetně podrobných informací o možných přestupech na povrchovou MHD.
Interiér rekonstruovaných ruských vozů metra provozovaných na lince M3 na jediném povrchovém úseku v jižní části trasy, kde zatím metro jezdí jen ve všední dny kromě večerů.
Jeden ze 150 kloubových autobusů Volvo z let 2004-6 na náhradní autobusové lince M3, která nahrazuje stejnojmennou linku metra v její rekonstruované centrální části. Večer a o víkendech jezdí autobusy až na jižní konečnou Kobánya-Kispest.
V letech 2019-20 bylo pro budapešťský dopravní podnik BKV dodáno 37 kloubových tureckých Mercedesů Conecto. Následně přišlo v roce 2022 dalších 63 vozů stejného typu. Zrychlená obnova autobusů se hodila zejména pro náhradní linku za metro M3, které se postupně rekonstruuje. Hotovo by mělo být v květnu 2023, kdy může začít větší vyřazování nejstarších vozů.
Krátká verze tramvaje CAF Urbos 3 na tangenciální lince 3 poblíž konečné Mexikói út. Těchto tramvají jezdí už 56 a dodávány byly v letech 2015-21. Díky nim už došlo k vyřazení prvních vysokopodlažních tramvají původem z Hannoveru, které jezdí také v této části Budapešti.
Setkání jedné z nejnovějších tramvají CAF s dvojící T5C5 z roku 1980 u nádraží Kelenföld. Do tohoto uzlu přijíždějí tramvaje ze dvou směrů – nově sem od roku 2019 jezdí i linka 1.
Tramvaj Ganz z roku 1970 na jižní konečné linek 47 a 56 Városház tér ve čtvrti Budafok na západním břehu Dunaje. Těchto tramvají tu jezdí ještě cca 70 a část z nich nedávno prošla další rekonstrukcí.
Struktura dopravních informací na tramvajové zastávce – výřez z celosíťové mapy, schéma sítě páteřních linek a základní informace o tarifu. V případě více vitrín nebo na zastávkách s velkým nočním ruchem je zde schéma nočního provozu.
Velká proměna čeká trolejbusovou dopravu. Necelá třicítka legendárních strojů Ikarus 280T ještě stále hrdinně slouží, ale už pouze ve všední dny. K šedesátce již dodaných trolejbusů škoda s karoserií Solaris se totiž již brzy připojí 48 dalších stejného typu, z toho 36 kloubových a 12 standardních. I když to může díky vybavení pomocnými bateriemi znamenat další rozšiřování trolejbusových linek podobně, jako tomu bylo u linek 72, 73 a 80, zcela jistě to bude i konec těch nejstarších a bariérových trolejbusů. A to jsou právě legendární Ikarusy, kterým je nyní už 33 let.
Zajímavé změny se udály na trase pobřežní tramvajové linky 2 jezdící z centra kolem parlamentu na jih. Místo původní jediné linky 2 už jsou dnes 3 linky – 2, 2B a 2M. Nejčastěji stále jezdí základní linka 2. Souběžně s ní je tu ale linka 2M, která pak kopíruje linku 24 směrem k nádraží Keleti, která byla tímto značně omezena. A teprve nedávno vznikla nová dlouhá linka 2B, která se na jihu od původní dvojky odklání a vede po trase linek 51 a 52 do vzdálené čtvrti Pacsirtatelep. V souhrnu jezdí všechny tři „dvojky“ ve velmi krátkém intervalu – například v odpolední špičce  2-3 minuty, o víkendu každých 5 minut.
Některé tramvajové konečné mají poněkud vesnický charakter. Jako třeba severní konečná krátké linky 12 ve čtvrti Rákospalota na severovýchodním okraji Budapešti. Linka 12 navazuje na metro M3, jízdní doba je 16 minut a interval ve všední dny je 15 minut. Kousek odtud ale leží nevelké sídliště a konečná páteřní autobusové linky 5, která jezdí dvakrát častěji než tramvaj a vede přes celé město do jeho západní části s hodinovou jízdní dobou.
Zatím nejnovější kloubový trolejbus Škoda s karoserií Solaris nejnovější generace. Těchto vozidel tu jezdí 14 a poslední bylo dodáno v roce 2021. Již brzy je ale doplní 36 dalších trolejbusů stejného typu, což ukončí více než 30letou éru kloubových Ikarusů 280T. Postupné dodávky bateriových trolejbusů už umožnily prodloužit trasy linkám 72, 73 a 80 i tam, kde nevedou troleje.
Jeden z necelé třicítky třiatřicetiletých trolejbusů Ikarus 280T na konečné linky 80 Örs vezér tere. Tyto legendární stroje už stříhají metr a nyní se s nimi můžete svézt už jen ve všední dny. Jakmile začnou očekávané dodávky 36 nových kloubových vozů Škoda-Solaris, jejich počet se bude postupně snižovat, pravděpodobně až na nulu.
Těmto trolejbusům Ikarus 412T už je 20 let a brzy jich zřejmě část nahradí dodávka 12 nových standardních trolejbusů Škoda s karoserií Solaris. Těchto nejstarších zástupců standardních trolejbusů tu jezdí ještě 16. Linka 74 vede z centra do stanice metra Astoria přes městský park Városliget dál na severovýchod.
Další trolejbusovou linkou, která projíždí městským parkem a míří do centra od severovýchodu je 70, zde na konečné poblíž podchodu pod železniční tratí směrem k tramvajím a metru na Mexikói út. Toto je první Solaris Trollino, kterých bylo v letech 2004-5 dodáno celkem 16. Tím začala skoro již dvacetiletá tradice nákupu trolejbusů s karoserií Solaris, kterých tu jezdí už 76 a brzy přibude 48 dalších.
Dopravce Volánbusz pořídil v nedávně době prvních 10 elektrobusů Mercedes-Benz eCitaro, celkově má dostat 40 vozů tohoto typu pro městské a příměstské linky v západní části Budapešti. Nákup nových elektrobusů je stoprocentně pokryt vládní dotací.
První sériově dodávaný typ elektrobusů do Budapešti – Mercedes-Benz eCitaro. Potkáte ho zejména na lince 22, která vjíždí z přestupního uzlu Széll Kálmán tér do kopců na západě města a do městečka Budakeszi těsně za hranicí Budapešti.
Prvními budapešťskými elektrobusy jsou tyto minibusy Modulo z roku 2015. Potkáte je hlavně na lince 16 z terminálu Széll Kálmán tér k místnímu hradu, která jezdí v krátkém intervalu místními strmě stoupajícími ulicemi. Dle dostupných statistik už je ale 6 z 20 vozů vyřazeno.
V roce 2014 bylo místním dopravním podnikem zakoupeno prvních 18 autobusů Ikarus V127. Nyní se s nimi svezete hlavně v západní části Budapešti třeba linkou 21 do místních kopců do čtvrti Normafa ležící poblíž místní dětské železnice. Další dodávané vozy tohoto typu už měly označení Modulo M108D a celkem jich v Budapešti jezdí už téměř 70. Pořízeny byly také další vozy od tohoto maďarského výrobce v kloubové verzi.
S postupně přibývajícími novými elektrobusy jsou nová eCitara nasazována dopravcem Volánbusz i na další linky v západní části Budapešti. Například zde na lince 173 od nádraží Kelenföld do čtvrtí Budaörs a Törökbálint již za hranicemi Budapešti, ale stále jako součást místní MHD.
Jeden z posledních minibusů Ikarus 405 z roku 1994, tedy po neuvěřitelných 28 letech, zachycen stále v provozu na lince 251 v západním autobusovém terminálu u nádraží Kelenföld. Nahrazeny byly postupně minibusy Karsan Atak a elektobusy Modulo.
V poslední době se také modernizoval autobusový park na linkách budapešťské MHD. Zdejší dopravní podnik BKV čerstvě nakoupil nové turecké autobusy Mercedes-Benz Conecto v počtu téměř 150 kusů, cca polovina z nich je kloubových. Pokračoval také nákup ojetých autobusů Van Hool nebo Volvo ze západní Evropy. Po skočení rekonstrukce linky metra M3 v roce 2023, pro kterou je potřeba mnoho náhradních autobusů, se očekává velké vyřazování nejstarších autobusů. Na podzim 2022 také skončila dlouhá éra legendárních autobusů Ikarus 260 a 280, kterých do té doby jezdilo už jen pár. Dopravce Volánbusz...
Kloubový Van Hool z roku 2006 původem z nizozemského Utrechtu byl pořízen v roce 2021 spolu s pěti dalšími vozy tohoto typu. Tento nákup ojetých autobusů s dlouhou trvanlivostí navázal na předchozí dodávky tohoto typu jak již ze zmíněného Utrechtu, tak ze švýcarského Lausanne. Nyní je v Budapešti k vidění ještě cca 45 kloubových Van Hoolů.
V letech 2019-20 nakoupil dopravní podnik BKV 53 standardních autobusů Mercedes-Benz Conecto. Během roku následovala dodávka 70 dalších vozů tohoto typu. BKV je věrný této značce již delší dobu – kupuje také kloubové autobusy tohoto typu, a to již od roku 2015.
Jeden z posledních mohykánů Ikarus 280 z roku 1989 byl zachycen ve večerních hodinách ještě v běžném provozu na dlouhé lince 30 od nádraží Keleti do severních předměstí Budapešti. Na podzim 2022 byly poslední vozy tohoto typu za velké pozornosti z pravidelného provozu staženy. Uzavřela se tak jedna dlouhá a slavná kapitola autobusové dopravy v Budapešti, která byla tak dlouhá nejen kvůli nedostatku financí na obnovu vozidel, ale také díky neuvěřitelné výdrži těchto strojů.
Až do podzimu 2022 bylo možné se v běžném provozu setkat s Ikarusy 280, byť už jen v několika málo exemplářích. Tento z roku 1989 ve vzorném stavu na pozdně večerním spoji dlouhé linky 30.
V terminálu Kelenföld se potkala dvě kloubová Volva dopravců Volánbusz a BKV. V Budapešti najdete těchto vozů několik stovek. Část z nich byla zakoupená jako ojetá z různých evropských měst. Konkrétně to modré pochází z Berlína.
Také v terminálu Kelenföld, kde se potkávají metro, tramvaje, městské i regionální autobusy a vlaky, funguje velké dopravní infocentrum BKK v jednotné grafice budapešťského dopravního systému.
Jedno z hlavních budapešťských nádraží Keleti prochází celkovou rekonstrukcí a je aktuálně zavřené. Pod úrovní nástupišť vzniká nový podzemní prostor, který bude přímo propojený s vestibulem metra a kde vznikne kromě obchodů i nové dopravní infocentrum včetně železničního.
Také další velké nádraží Nyugati severovýchodně od centra prošlo částečnou modernizací. Opravena je historická dvorana tohoto hlavního nádraží a cestujícím slouží i nové velkoplošné příjezdové a odjezdové displeje.
Nové příměstské vlaky Stadler Kiss maďarského dopravce H-START odjíždějí z nádraží Kelenföld. Těchto šestivozových jednotek bylo pořízeno celkem 40.
Jedna ze 40 ruských motorových jednotek s mytiščinské vagónky Metrovagonmaš v novém nátěru maďarského dopravce H-START na kusé koleji hlavového nádraží Kelenföld.
Hustotu železniční sítě v okolí Budapešti dokládá toto schéma vlakových linek. Všechny regionální i dálkové linky jsou očíslovány a součástí železnice jsou i linky městské železnice HÉV.