Jihomoravská metropole pokročila v roce 2014 v otázce modernizace veřejné dopravy zejména díky obnově vozového parku železnice, autobusů a částečně i tramvají. Dlouho očekávaná dodávka příměstských elektrických vlakových jednotek RegioPanter ve dvou- a třívozové modifikaci přinesla do páteřní dopravy IDS Jihomoravského kraje potřebný impuls potvrzující, že s železnicí se v Brně a okolí stále počítá. V roce 2014 bylo dodáno celkem 7 nových jednotek, které lze potkat na páteřních linkách S protínajících brněnský železniční uzel. Dvě jsou dvouvozové a pět třívozových. I nadále však velkou část elektrifikovaných vlaků tvoří klasické vozy tažené lokomotivou nebo staré vysokopodlažní jednotky řady 560.

Celkem 56 nových autobusů Iveco Urbanway bude brázdit brněnské ulice ještě v roce 2015. S podporou Evropské unie kupuje v současné době brněnský DP celkem stovku autobusů poháněných stlačeným zemním plynem.
Nezvyklý design zadního čela autobusu Urbanway úspěšně zakrývá příbuznost s předchozím typem Citelis. Narozdíl od něj má nový Urbanway například posunuté střední dveře a zrušené zadní okno nad motorem.
I na Mendlově náměstí najdete aktuální odjezdy tramvají, trolejbusů i autobusů. Pro instalaci elektronických panelů bývá většinou využito již stávají infrastruktury například v podobě trakčních sloupů nebo sloupů veřejného osvětlení.
Všechny nově dodávané autobusy mají plastové sedačky a nový typ označovačů jízdenek, který může v budoucnu sloužit také jako validátor elektronického jízdného.
Součástí dodávky stovky plynových autobusů je i 38 autobusů SOR NB12 ve čtyřdveřové verzi. Zde na okružní lince 44 (její protisměrná verze je pod číslem 84), která jezdí o víkendech ve standardních vozech.
Po Brně už také jezdí 36 kloubových autobusů Solaris Urbino 18, zde například na studentské lince 60 do Bohunic.
V tramvajové dopravě se toho příliš nezměnilo, i nadále probíhají modernizace tramvají T3 na částečně nízkopodlažní Vario LF a kloubových tramvají K2 na Vario LF2. V roce 2014 bylo takto modernizováno 6 sólo a 6 článkových vozů. Stále se očekává dokončení velké dodávky tramvají Škoda 13T, které tu na rozdíl od Prahy jezdí a díky inteligentněji vyřešenému interiéru jsou tu oblíbenější než mezi Pražany. K dnešním 29 tramvajím Škoda 13T by mělo v roce 2016 přibýt dalších 20. Již od března 2014 probíhá velká rekonstrukce ulice Milady Horákové, která vede východně od Moravského náměstí. Řada...
V interiéru nových autobusů najdete LED i LCD informační panely, které slouží také jako reklamní (i pro potřeby dopravce).
Na méně vytížených linkách jezdí 10 minibusů SKD Stratos, které mají oba vstupy nízkopodlažní. Poněkud však zdržují jednodílné dveře.
Snahu brněnského DP o různorodost vozového parku autobusů a tím pádem i vyšší efektivitu podtrhuje i slogan na zádi minibusu Stratos.
V přestupním uzlu Stará Osada navazují na tramvaje, trolejbusy i okružní autobusovou linku příměstské spoje na sever do Moravského krasu.
Do informační vitríny v zastávkovém přístřešku se do standardizovaných rozměrů vejdou jak jízdní řády, tak i tarifní informace včetně schématu noční dopravy.
Trolejbusy stále čekají na vysoutěžených 30 nových kloubových vozidel Škoda 31Tr SOR, jejichž dodávka , resp. soutěž se jaksi zdržela. Náhradu dožívajících vozů Škoda 14Tr proto řešil brněnský DP nákupem ojetých, i když nízkopodlažních, trolejbusů Škoda 21Tr z Hradce Králové a z Českých Budějovic. Na rozdíl od výše uvedených druhů dopravy zažilo Brno v městské autobusové dopravě doslova revoluci. Díky evropské dotaci se podařilo nakoupit větší množství autobusů poháněných stlačeným zemním plynem (CNG), výrazně přibylo také kloubových vozů a podařilo se nakoupit také větší množství malých...
Okolo bohunické nemocnice vyrostl nový studentský kampus i nákupní centrum. A staví se dál. S centrem spojují tuto oblast autobusové i trolejbusové linky. Zde nový kloubový Solaris na lince 60, která má konečnou poblíž autobusového nádraží na Zvonařce.
Součástí dodávky kloubových Solarisů byl i tento pětistý, vyrobený pro Českou republiku. Konečná zstávka u bohunického kampusu bude v budoucnu ještě více obestavěna.
Nová plynová Sorka u bohunické nemocnice. Standardy IDS JMK přikazují zelené informační displeje.
Brno netrpělivě očekává dodávku nových trolejbusů. První by měly dorazit na jaře 2015 a celkem by jich mělo být 30. Navýšit se má celkový podíl kloubových vozidel na úkor standardních. Ty byly v roce 2014 doplněny ojetými vozy Škoda 21Tr z Českých Budějovic a Hradce Králové..
Dlouhodobá výluka ulice Milady Horákové kvůli její kompletní rekonstrukci je doprovázena výraznými informacemi v terénu. Již od března 2014 je odkloněna řada tramvajových linek.
Nejdříve byl obnoven vozový park kloubových autobusů, a to 36 vozy Solaris Urbino 18. Evropská dotace na plynové autobusy pomohla Brnu k 38 dvanáctimetrovým autobusům SOR NB12 ve čtyřdveřové verzi (v roce 2014 jich bylo dodáno prvních 6, nyní dodávky dalších plynule pokračují). Z "plynové" dotace přišlo do Brna v roce 2014 ještě 6 Citelisů. Tyto vozy jsou v roce 2015 následovány autobusy Iveco Urbanway, což jsou následovníci známých Citelisů. Cekem by jich mělo být dodáno 56 tak, aby celkový počet plynových autobusů dosáhl rovné stovky. Malých autobusů SKD Stratos již bylo pro...
Během výluky ulice Milady Horákové jezdí do její nerekonstruované části linka x3 s obousměrnými vozy. Jedná se vlastně o polovinu spojů linky 3. Na dvě části je kvůli výluce rozdělena také linka 9, její druhá půlka nese označení x9.
Na rozdíl od Prahy se v Brně těmto tramvajím daří. Škodováckých 13T jezdí po Brně 29 a mezi cestujícími jsou oblíbenější než v Praze, možná i proto, že mají přivětivěji vyřešen interiér nebo třeba možnost nástupu předními dveřmi.
Tramvajovo-autobusová konečná v Králově Poli u nádraží. V uzlu jsou rozesety elektronické informační panely, informující také o odjezdech vlaků. Do Brna by v příštích letech mělo dorazit dalších 20 tramvají Škoda 13T. Aktuální modernizace vozového parku spočívá v dodávkách "rekonstruovaných" tramvají T3 a K2. V roce 2014 takto do Brna dorazilo 6 sólo a 6 dvoučlánkových tramvají.
I Brno už má svůj komunikační vagon, narozdíl od Prahy v podobě tramvaje. Chcete něco vzkázat světu nebo svým spolucestujícím? Řekněte to v tramvaji.
K propagaci systému a informacím o dopravě je využito také těchto skříní na tramvajových zastávkách před Hlavním nádražím. Novinkou hodnou chlubení je sedm nových vlaků RegioPanter.
Od roku 2014 jezdí na jihomoravských linkách S také RegioPantery. Nízkopodlažní elektrické jednotky dorazily do Brna v počtu pěti třívozových a dvou dvouvozových jednotek. Stále však převažují soupravy s klasickými vozy nebo elektrické jednotky řady 560.
Brněnský DP se v aktuálních kampaních na zastávkách a ve vozidlech zaměřuje zejména na problematiku vandalismu, který ho zjevně trápí. Snaží se bojovat s nevšímavostí cestujících i s nájezdy sprejerů nebo "taggerů", kteří ničí zejména okna a interiéry vozidel. Brno již má také svoji "seznamovací tramvaj", kde si mohou cestující zanechat různé vzkazy. Výrazně se propagují také elektronické způsoby placení jízdného, a to jak formou SMS jízdenky, tak mobilní aplikace Sejf. Oproti tomu KORDIS propaguje svoji komplexní dopravní informačně-prodejní aplikaci Poseidon či nové...
Na všech nádražích IDS JMK najdete tyto plakáty s komplexní informací o integrovaném systému. Na většině železničních stanic a zastávek najdete také označovače jízdenek IDS JMK.
Alternativou k velkoplošným plakátům jsou tyto zjednodušené vývěsky s mapou systému a základní tarifní nabídkou IDS JMK.