Od poslední návštěvy Mostu a Litvínova uběhlo 6 let a za tuto dobu prošla nejen místní MHD, ale i regionální autobusová doprava výraznou proměnou. Milníkem pro městskou dopravu se stal prosinec 2012, kdy došlo k optimalizaci sítě linkového vedení. K lepší přehlednosti systému přispělo snížení počtu tramvajových i autobusových linek za současného zpravidelnění intervalů. Na nevelké tramvajové síti zůstaly 4 linky, z nichž dvě (2 a 4) jezdí celodenně v intervalu 15 minut ve všední dny a 30 minut o víkendu. Doplňkové jsou linky 1 a 3, provozované pouze ve špičkách. Původní zvyk provozovat ve špičkách dvouvozové tramvaje a mimo špičky sólo vozy zůstal u meziměstské linky 4 zachován.

Ke dvěma nízkopodlažním tramvajím Astra přibyly v posledních dvou letech další dvě částečně nízkopodlažní tramvaje - tentokrát jde o stroje Vario LF plus. První byla dodána v roce 2013, druhá v závěru roku 2014. Obě jsou spolufinancovány Evropskou unií.
Od poslední návštěvy Mostu a Litvínova uběhlo 6 let a za tuto dobu prošla nejen místní MHD, ale i regionální autobusová doprava výraznou proměnou. Milníkem pro městskou dopravu se stal prosinec 2012, kdy došlo k optimalizaci sítě linkového vedení. K lepší přehlednosti systému přispělo snížení počtu tramvajových i autobusových linek za současného zpravidelnění intervalů. Na nevelké tramvajové síti zůstaly 4 linky, z nichž dvě (2 a 4) jezdí celodenně v intervalu 15 minut ve všední dny a 30 minut o víkendu. Doplňkové jsou linky 1 a 3, provozované pouze ve špičkách. Původní zvyk provozovat ve...
Z evropských peněz bylo v rámci projektu IPRM zrekonstruováno také mostecké přednádraží. Zajíždějí sem i příměstské linky, od roku 2015 integrované do nového systému Ústeckého kraje. Tím ale zároveň přišel mostecký DP o jejich provozování - neuspěl ani v jedné ze soutěžních oblastí. Příměstské linky na Mostecku s novými autobusy provozují dopravci BusLine a Autobusy Karlovy Vary. S mostecko-litvínovskou MHD však zatím není regionální doprava kompatibilní.
V rámci rekonstrukce přednádražního prostoru v Mostě bylo řešeno také infocentrum zdejšího DP v nádražní budově. K nádraží zajíždí i páteřní okružní linka 30, mající na zdejší poměry velmi krátké intervaly (7-8 minut).
Obří nádražní hala v Mostě stále zůstává věrna době vzniku nového města. Nádražní hala je nově oživena samoobslužnou knihovničkou, kde si lidé mohou půjčit knihu na cesty a zase sem jinou vrátit.
Neméně velkolepé autobusové nádraží, které je již dávno opuštěno, zůstává napospas divoké přírodě. Veškerý dopravní ruch se odehrává v nově zrekonstruovaném a mnohem komornějším i útulnějším přednádražním prostoru.
Investováno bylo do obnovy vozového parku. Městské autobusy jsou díky tomu již všechny nízkopodlažní - v letech 2012-2013 bylo zakoupeno 32 čtyřdveřových SORů NB12. Následně byly vyřazeny všechny staré Karosy včetně kloubových. Také tramvajová trakce nezůstala pozadu - v roce 2013 byla pořízena první částečně nízkopodlažní tramvaj Vario LF plus, v roce 2014 ji následovala druhá. Obě jsou určeny pro mosteckou linku 4. Nákup nových vozidel spolufinancovala Evropská unie. V rámci projektu IPRM však bylo uděláno mnohem více. Zrekonstruovány byly všechny zastávky na trase linky 4, aby mohla být...
Poblíž mosteckého nádraží se nachází tramvajová smyčka. Do města odtud jezdí linka 2, ve špičkách také linka 3, mířící do Litvínova. Jízdní řády jsou zkoordinovány tak, aby bylo možné v nedaleké zastávce u Zimního stadionu přestoupit z linky 2 na linku 4 směr Litvínov. Nové tramvaje Vario LF plus jezdí pouze na lince 2.
Interiér částečně nízkopodlažní tramvaje Vario LF plus. Pro místní Dopravní podnik znamená tato tramvaj splnění požadavků cestujících za rozumné peníze i provozní náklady. I v nových tramvajích lze jízdenku zakoupit u řidiče nebo ve vozovém automatu.
V rámci evropského projektu IPRM byla zrekonstruována také centrální křižovatka u Zimního stadionu, kde se místní skromná tramvajová síť větví do Litvínova, Mostu a k mosteckému nádraží. Tramvaj na obrázku je nasazena na linku 3, která jezdí pouze ve špičkách a spojuje Litvínov s mosteckým nádražím.
A tento pohyb vykonává linka 2, která jezdí v patnáctiminutovém intervalu po celý všední den. Stejné intervaly má i litvínovská linka 4, na kterou je možné na blízké zastávce Zimní stadion přestoupit.
První leden 2015 byl přelomový pro regionální autobusovou dopravu - začal totiž platit nový integrovaný systém Ústeckého kraje, který přinesl nové dopravce i nové autobusy. Na příměstské linky na Mostecku a Litvínovsku se tak místo zdejšího DP nově vydali dopravci Autobusy Karlovy Vary, BusLine a ČSAD Slaný s novými zelenými autobusy podle standardů Ústeckého kraje. Zatím však není nový systém propojen s místní MHD ani s železnicí. Ta do Mostu zajíždí v pravidelných intervalech také s novými elektrickými jednotkami RegioPanter na páteřní lince U1 Děčín - Most.
U základny mosteckého DP končí linka 4 z Litvínova. Ve špičkách jsou na ni kvůli odvozu zaměstnanců Chemopetrolu a ostatních průmyslových podníků nasazovány dvouvozové soupravy.
Dvouvozové tramvaje můžete mezi Mostem a Litvínovem vidět pouze ve špičkách. Na koncích špiček jsou vystřídány sólo vozy. Kloubové tramvaje Astra jezdí celodenně.
Setkání nové tramvaje, nového městského i příměstského autobusu na hlavní mostecké třídě. Pro linku 2 byla opravena tramvajová trať a zrekonstruovány všechny zastávky, aby mohlo být využito bezbariérovosti nových tramvají.
Mostecká linka 2 přijíždí do zastávky Dopravní podnik a pokračuje dále na jihovýchod na konečnou Interspar. Evropský projekt spolufinancoval kromě rekonstrukce zastávek také nový elektronický informační systém, kterým však zatím zastávky osazeny nejsou.
Nová tramvaj na konečné zastávce Interspar ležící jižně od místního největšího sídliště, které je však primárně obsluhováno autobusy. Malá tramvaj v intervalu 15 minut se na této obří smyčce vyjímá o to titěrněji.
V rámci úprav na trase linky bylo opraveno i toto předlouhé nástupiště na konečné Interspar, sloužící pro výstup, manipulaci i nástup.
Ve špičkách jezdí na konečnou u Intersparu také linka 1, nabízející přímé spojení z Litvínova a podniků mezi ním a Mostem. Díky optimalizaci MHD v prosinci 2012 se snížil počet tramvajových linek na 4 a sjednotily se také jejich intervaly.
Dopravce BusLine s autobusem SOR na příměstské lince u nového obchodního centra v centru Mostu na zastávce 1. náměstí. Požadavkem Ústeckého kraje byly u části spojů také přídavné nosiče na jízdní kola. Jedntoný zelený odstín se u části vozů SOR nepodařilo dodržet.
Posilová dvouvozová tramvaj na meziměstské lince 4 v zastávce Záluží, Zdravotní středisko. Tyto tradiční vozy jsou využívány pouze ve špičkách, denně tak najedou pouze pár desítek kilometrů. Zelený nátěr není požadavkem Ústeckého kraje pro příměstské linky, nýbrž pozůstatkem po celovozové reklamě.
Další špičkový spoj linky 4 v pozadí s litvínovským Chemopetrolem. Číslo linky je zde tradičně umisťováno na spodní část čela vozu.
Dvojice na špičkovém spoji linky 4 na konečné v Litvínově nesoucí název Citadela. Některé tramvaje T3 již disponují elektronickými informačními panely.
Linka 3 jezdí jen ve špičkách pracovních dnů a to v trase mezi Litvínovem a mosteckým nádražím.
Pohled do litvínovských garáží místního DP. Po opuštění příměstských linek na konci roku 2014 zůstalo mnoho zánovních autobusů bez práce.
Nové regionální autobusy v jednotném zeleném nátěru provozuje v okolí Litvínova také dopravce ČSAD Slaný s částečně nízkopodlažními autobusy Mercedes-Benz.
Výraznou obnovou vozového parku prošly v posledních letch (2012-2013) také městské autobusy. Zakoupeno bylo 32 čtyřdveřvých nízkopodlažních autobusů SOR NB12. Díky tomu je flotila vozidel pro MHD plně nízkopodlažní (nepočítaje vozy určené původně pro příměstské linky).
Přestupní zastávka u litvínovského nádraží. V rámci optimalizace linkového vedení na konci roku 2012 byla zjednodušena také síť autobusových linek. Páteřní linkou pro Litvínov se stalo číslo 13 s intervalem 15 minut ve špičkách.
Také u litvínovského nádraží končí některé příměstské i městské autobusy. Díky optimalizaci MHD mají hlavní linky pravidelné a hlavně násobné intervaly, takže jsou zdejší linky mnohem lépe koordinovány než dříve.