Plzeň (2.7.2009)

Prázdninový provoz v Plzni příliš velké ochylky od toho normálního nevykazoval. Snad jen tím, že lidí bylo méně. Od poslední návštěvy je plzeňská MHD zas o něco hezčí a modernější. Rekonstruované žluté tramvaje, nové zelené trolejbusy i nablýskané červené autobusy. Mezi nimi se ukazují také nové kloubové autobusy pro páteřní tangentu číslo 30. V létě probíhala zajímavá tramvajová výluka mezi centrem a severními sídlišti. Zajímavá tím, že se tu mění panely za provozu díky jednokolejce. Kromě nových vozidel se můžete v Plzni schovat také do nových zastávkových přístřešků. Rekonstruované zastávky posyktují slušný standard. A nejen na nich, ale i na těch starších jste díky schématu linek od zdejšího integrátora dopravy v obraze. Pomalu mizí ošklivé zastávkové označníky a nahrazují je lepší, byť nepříliš výrazné. Velkou proměnou prošla Americká třída - tepna plzeňských trolejbusů. Konečně se jí dostalo důstojné a praktické podoby.

Nízkopodlažní "wana" přijíždí na lince 1 do konečné zastávky Bolevec.
Prázdninový provoz v Plzni příliš velké ochylky od toho normálního nevykazoval. Snad jen tím, že lidí bylo méně. Od poslední návštěvy je plzeňská MHD zas o něco hezčí a modernější. Rekonstruované žluté tramvaje, nové zelené trolejbusy i nablýskané červené autobusy. Mezi nimi se ukazují také nové kloubové autobusy pro páteřní tangentu číslo 30. V létě probíhala zajímavá tramvajová výluka mezi centrem a severními sídlišti. Zajímavá tím, že se tu mění panely za provozu díky jednokolejce. Kromě nových vozidel se můžete v Plzni schovat také do nových zastávkových přístřešků. Rekonstruované...
Vláček tramvají právě projíždí jednokolejným úsekem. Na vedlejší vyloučené koleji se usazují nové panely BKV.
Jelikož byl jednokolejný úsek poměrně dlouhý, propustnost trati nebyla příliš velká. Občas se sjely i 4 tramvaje za sebou.
Nový typ zastávkového označníku PMDP.
Na většině zastávek s přístřeškem nechyběl tento plánek "integrované" dopravy.
Stará verze zeleného označníku. Čím bytelnější, tím ošklivější.
Nový mikrobus pro invalidy na zvláštní jízdě vyčkává v obratišti Slovany.
Tangenciální linka 30 vedená napříč celým městem zřejmě láká stále více cestujících, takže se na ní objevují tyto prostorné nízkopodlažní kloubové Solarisy.
Nový trolejbus Škoda 24Tr se blíží k Americké třídě.
Dříve nepřehledná křižovatka dlážděná kočičími hlavami, dnes slušivý kruhový objezd. Nová tvář Americké třídy.
Zastávka Mrakodrap v nové podobě.
Páteřní trolejbusová linka 16 a další zastávka na zrenovované Americké třídě.
Stará generace trolejbusů odjíždí a nová nastupuje...
Další typ nízkopodlažní tramvaje. Bezbariérově přístupných spojů je na tramvajových linkách poměrně dost.
Pár kloubů jezdí i na příměstských linkách. Během dopoledního sedla je na centrálním autobusovém nádraží poskládáno mnoho autobusů zdejšího téměř monopolního dopravce ČSAD Autobusy Plzeň.