Od poslední návštěvy města v centru Hané uplynulo od roku 2004 devět let, a tak je logické, že zde za tuto dobu došlo k poměrně podstatným změnám nejen ve vzhledu města a jeho infrastruktury, ale také v oblasti veřejné dopravy. Nejviditelnější změnou je bezesporu úspěšná obnova vozového parku MHD. Zdejší dvorní dopravce FTL postupně nahradil zelenobílé plynové Karosy a jedno nízkopodlažní Volvo novými nízkopodlažními SORy a v poslední době také desetikusovou dodávkou opět plynových vozů Iveco Citelis v třídveřovém provedení. Nejnovější dodávka autobusů proběhla za přispění Evropské unie.

Na hlavní železniční trati mezi Olomoucí a Nezamyslicemi, která vede právě přes Prostějov, jezdí nově dvě třívozové elektrické jednotky RegioPanter.
Od poslední návštěvy města v centru Hané uplynulo od roku 2004 devět let, a tak je logické, že zde za tuto dobu došlo k poměrně podstatným změnám nejen ve vzhledu města a jeho infrastruktury, ale také v oblasti veřejné dopravy. Nejviditelnější změnou je bezesporu úspěšná obnova vozového parku MHD. Zdejší dvorní dopravce FTL postupně nahradil zelenobílé plynové Karosy a jedno nízkopodlažní Volvo novými nízkopodlažními SORy a v poslední době také desetikusovou dodávkou opět plynových vozů Iveco Citelis v třídveřovém provedení. Nejnovější dodávka autobusů proběhla za přispění Evropské unie....
Prostějovské přednádraží doznalo výrazných změn - opravila se nejen vlastní nádražní budova, ale rekonstruovány byly také zastávky MHD - odtud odjíždí většina městských autobusových linek.
Rekonstrukcí historické nádražní haly včetně citlivého doplnění nových služeb pro cestující se prostějovské nádraží stalo důstojným přestupním bodem.
Přímo před nádražní budovou najdete jízdní řády všech 14 linek MHD i s plánkem sítě. Nejkratší intervaly a zároveň celotýdenní provoz mají linky 2, 4, 5 a 6.
Výraznou kultivací prošlo prostějovské hlavní nádraží, a to nejen odbavovací hala, kde byly odstraněny bariéry, ale prokouklo také malé autobusové stanoviště pro linky MHD, které se sjíždějí přímo před nádražní budovou. Trochu odstrčené od hlavních proudů vzniklo nové autobusové nádraží pro příměstské a dálkové linky. Hlavní investice ale logicky proudí do nejoblíbenějšího druhu dopravního prostředku v Prostějově - jízdního kola. Opraveny nebo nově vybudovány byly pruhy pro cyklisty či samostatné cyklostezky, které jsou zde využívány někdy i častěji než klasické chodníky. Určitou úpravou a...
Městské i příměstské autobusy zdejšího majoritního dopravce FTL jsou zapojeny v integrovaném systému Olomouckého kraje.
Jeden z prvních dopravců v ČR, kteří provozovali autobusy poháněné zemním plynem, si tuto tradici udržuje i nadále - pro příměstské linky kupuje plynové autobusy SOR.
Nedaleko vlakového nádraží také vyrostlo komorní nádraží autobusové, které je domovem příměstských a dálkových linek. Začíná zde také prostějovský cyklobus, který v letní sezóně vozí cyklisty na nedalekou Drahanskou vrchovinu.
Jedna ze starších příměstských Karos. Zdejší hlavní dopravce FTL používá pro odlišení svých vozidel růžovou barvu.
Starší plynové zelenobílé Karosy byly postupně vystřídány nízkopodlažními autobusy SOR a Iveco. Poslední dodávka financovaná částečně i z evropských fondů, přinesla do Prostějova 10 plynových Citelisů.
Integrace městské a příměstské dopravy v Prostějově je pouze částečná - linky ve městě zastavují v odlišných zastávkách. Kromě místního dopravce FTL a několika malých dopravců zde ve velkém figuruje ARRIVA MORAVA, dříve Veolia Transport Morava.
Svatoplukova - jedna z hlavních zastávek v centru města. Linka 6 má ve všední dny interval 30-60 minut. Souhrnný interval všech linek v této zastávce se však ve špičce pohybuje kolem 5 minut. Povšimnout si lze také kasselského obrubníku.
Detailní podoba zastávkových jízdních řádů prostějovské MHD. Jednou z nejsilnějších linek je čtyřka, která spojuje hlavní nádraží s hustě obydlenými čtvrtěmi Drozdovice a Domamyslice.
Linky MHD objíždějí historické centrum po městském okruhu nejčastěji ze severu. Plynové Citelisy dnes tvoří většinu vozového parku MHD.
Léta neměnná podoba zastávkových označníků MHD. Linek je sice pouze 14, číslují se ale od 1 do 41.
Západní část vnitřního městského okruhu kolem historického centra. Díky rovinatému terénu není hlavním dopravním prostředkem v Prostějově MHD, ale jízdní kolo.
Zastávka Žeranovská a další plynový Citelis na páteřní lince 4.
Železnice se zapojuje do integrovaného systému IDSOK postupně - zde je informační leták o nedávné integraci trati Červenka - Prostějov.