Ústí nad Labem (23.4.2004)

Průmyslové a kopcovité město, které přišlo v minulém století o tramvaje a nyní se to snaží napravit rozvojem trolejbusové sítě. Jelikož se jedná o celkem nový provoz, nepřekvapí vozový park složený z kloubových trolejbusů.

Na točně v Doběticích se právě točí typický ústecký trolejbus.
Průmyslové a kopcovité město, které přišlo v minulém století o tramvaje a nyní se to snaží napravit rozvojem trolejbusové sítě. Jelikož se jedná o celkem nový provoz, nepřekvapí vozový park složený z kloubových trolejbusů. Špičkový interval 15 minut na všech linkách je celkem dlouhý, ale díky proložení jednotlivých linek to není tak hrozné. Kromě trolejbusů 15Tr a 15TrM se Ústí nad Labem také pyšní třemi novými 22Tr. Otázkou je, jak dále pokračovat v obměně trolejbusů, protože většina vozů už dovršila patnáctý rok života. Standardní trolejbusy zde místo moc nemají, jediný kus jezdí na noční...
Patnáctileté trolejbusy je třeba omladit, ve vozovně Všebořice se ale právě podrobuje omlazovací kúře mladší vůz z roku 1995.
Autobusový provoz je díky absenci trolejbusů na pravém břehu Labe významný zejména v této lokalitě. Nejnovějšími přírůstky vozového parku jsou dva kloubové Citybusy a několik Karos B 961. Jinak je autobusový provoz z velké části zajišťován standardními nízkopodlažními Citybusy. Zastávkové jízdní řády vypadají na první pohled zmateně díky všemožným symbolům jednotlivých poznámek. Časy odjezdů se tak mezi různými srdíčky a kosočtverci ztrácí. A jistotu, že člověk dojede opravdu na konečnou a ne jen do poloviny trasy linky, tyto jízdní řády moc nedodávají. Integrovaná doprava je v plenkách,...
Jediný standardní trolejbus odpočívá ve vozovně po náročné noční šichtě.
Na střekovský kopec si trolejbusy brousí zuby už dlouho, ale zatím marně. Reprezentativní vozrek ústeckých autobusů u Nového krematoria.
Zastávkové jízdní řády hýří nejen barvami, ale i různými symboly, ze kterých lze občas vysledovat, kam který spoj jede.