Trolejbusové linky jezdí v různých intervalech. Následující hodnoty jsou platné pro období návštěvy, tedy letních prázdnin. Nejčastěji jezdí linky 4 a 8, každá po 12 minutách ve špičkách. Jedná se o páteřní linky MHD propojující Sídliště III. na západě a sídliště Sekčov na východě s centrem města. Linku 8 doplňuje linka 38 celodenně po 30 minutách, jedoucí v totožné trase jako linka 8, jen nejede přes historické centrum, ale podobně jako linky 2 a 5 oklikou přes Obránců míru. A právě linky 2 a 5 jsou velmi zvláštní. Jedná se vlastně o jednu linku, která udělá v centru města smyčku a v... Trolejbusové linky jezdí v různých intervalech. Následující hodnoty jsou platné pro období návštěvy, tedy letních prázdnin. Nejčastěji jezdí linky 4 a 8, každá po 12 minutách ve špičkách. Jedná se o páteřní linky MHD propojující Sídliště III. na západě a sídliště Sekčov na východě s centrem města. Linku 8 doplňuje linka 38 celodenně po 30 minutách, jedoucí v totožné trase jako linka 8, jen nejede přes historické centrum, ale podobně jako linky 2 a 5 oklikou přes Obránců míru. A právě linky 2 a 5 jsou velmi zvláštní. Jedná se vlastně o jednu linku, která udělá v centru města smyčku a v zastávce Obránců Míru se přečísluje na druhou. Tato dvojlinka jezdí severojižním směrem v celodenním intervalu 30 minut. Vždy z obou konečných ve směru do centra je očíslována jako linka 2, ale ve směru z centra jede na oba konce jako linka 5.
Linka 1 jezdí podobně severojižním směrem a spojuje méně osídlené oblasti města. Špičkový interval je 15 minut. Opravdu zvláštní linkou je sedmička, která jede do průmyslové oblasti na severovýchodě do zastávky Širpa. Na této trati jezdí jediná a to v intervalu 60 minut. I takto "využívané" tratě má Prešov ve svém repertoáru. Kloubové trolejbusy jezdí na páteřních linkách 4, 8 a 38, standardní vozy jezdí na ostatních. Asi nejvyužívanější konečnou je Sídlisko III. na konci stejnojmenného sídliště. V těsné blízkosti se nachází trať linek 2 a 5 do Dúbravy, se kterou je sídlištní...Linka 1 jezdí podobně severojižním směrem a spojuje méně osídlené oblasti města. Špičkový interval je 15 minut. Opravdu zvláštní linkou je sedmička, která jede do průmyslové oblasti na severovýchodě do zastávky Širpa. Na této trati jezdí jediná a to v intervalu 60 minut. I takto "využívané" tratě má Prešov ve svém repertoáru. Kloubové trolejbusy jezdí na páteřních linkách 4, 8 a 38, standardní vozy jezdí na ostatních. Asi nejvyužívanější konečnou je Sídlisko III. na konci stejnojmenného sídliště. V těsné blízkosti se nachází trať linek 2 a 5 do Dúbravy, se kterou je sídlištní trať spojena manipulační tratí.
Jelikož trolejbusy zajišťují většinu přepravních výkonů, autobusové linky už moc často nejezdí, za to jich je tu nepřehledně mnoho. Část linek tvoří jen pár jednosměrných spojů. Asi polovina linek jezdí v celodenním intervalu 60 minut. Výjimku z této sporadické autobusové MHD tvoří linky 28 a 45 ve špičkovém intervalu 30 minut. Obě vedou do sídliště Šváby, kde je mimo jiné plánována výstavba trolejbusové tratě. Linka 45 v kloubových vozech vede dále přes centrum na sever do Velkého Šariše, od Prešova poměrně vzdálené obce. Poslední výjimkou v autobusové dopravě jsou linky 32 a 36, které jsou... Jelikož trolejbusy zajišťují většinu přepravních výkonů, autobusové linky už moc často nejezdí, za to jich je tu nepřehledně mnoho. Část linek tvoří jen pár jednosměrných spojů. Asi polovina linek jezdí v celodenním intervalu 60 minut. Výjimku z této sporadické autobusové MHD tvoří linky 28 a 45 ve špičkovém intervalu 30 minut. Obě vedou do sídliště Šváby, kde je mimo jiné plánována výstavba trolejbusové tratě. Linka 45 v kloubových vozech vede dále přes centrum na sever do Velkého Šariše, od Prešova poměrně vzdálené obce. Poslední výjimkou v autobusové dopravě jsou linky 32 a 36, které jsou posilovými linkami ve špičkách (interval ráno 10 minut, odpoledne 20 minut každá linka) a urychlují přepravu mezi sídlištěm Sekčov na východě a centrem města. Tyto linky jsou tak velkou konkurencí trolejbusové dopravě, která jezdí oklikou kolem železniční stanice. A právě zkratka v podobě Rusínské ulice je dalším místem plánů na rozšíření trolejbusových tratí.
Vozový park trolejbusů, tvořený standardními kloubovými Škodami 14Tr, 14TrM, 15Tr a 15TrM, se od roku 2006 obnovuje nízkopodlažními trolejbusy Škoda 24Tr a 25Tr s karosérií Citelis. Prešovem se prohání již 5 standardních a 3 kloubové trolejbusy s nízkou podlahou. Modernizace vozového parku probíhá i formou generálních oprav starších kloubových vozidel. Ty letošní se renovují u kolegů ve Zlíně. Starších trolejbusů s vysokou podlahou jezdí nyní přes 40. Autobusový park je poměrně pestrý. Celkově jezdí v prešovské MHD necelých 60 autobusů. Klasické Ikarusy tu už nenajdete. Nejstarší autobusy... Vozový park trolejbusů, tvořený standardními kloubovými Škodami 14Tr, 14TrM, 15Tr a 15TrM, se od roku 2006 obnovuje nízkopodlažními trolejbusy Škoda 24Tr a 25Tr s karosérií Citelis. Prešovem se prohání již 5 standardních a 3 kloubové trolejbusy s nízkou podlahou. Modernizace vozového parku probíhá i formou generálních oprav starších kloubových vozidel. Ty letošní se renovují u kolegů ve Zlíně. Starších trolejbusů s vysokou podlahou jezdí nyní přes 40. Autobusový park je poměrně pestrý. Celkově jezdí v prešovské MHD necelých 60 autobusů. Klasické Ikarusy tu už nenajdete. Nejstarší autobusy jsou standardní Karosy z roku 1989. Nákup autobusů od vysokomýtské Karosy pokračuje plynule dodnes. Nízkopodlažních Karos (Citybus, Citelis) je už 14, z toho 6 kloubových. Vůbec kloubové autobusy mají v Prešově silné postavení - je jich plná polovina. Park kloubových vozidel ještě zpestřují 3 TAM busy a 2 Ikarusy 435.
Všechna vozidla MHD jezdí v jednotném nátěru v zajímavě se prolínajících odstínech červené barvy. Hlášení zastávek je dokonce slyšitelné, ale hlas působí trochu morousovitým dojmem. V trolejbusech jsou na vnitřních stěnách nalepena přehledná schémata linkového vedení příslušných linek, tedy v krátkých trolejbusech je schéma linek 1, 2, 5, 7 a v kloubových zas jen schéma linek 4, 8 a 38. Na oknech si můžete prohlédnout poloprůhledná schémata celého linkového vedení. Vozidla jsou vybavena digitálními oranžovými panely R&G Mielec včetně vnitřních jedno- i dvouřádkových diodových panelů. K... Všechna vozidla MHD jezdí v jednotném nátěru v zajímavě se prolínajících odstínech červené barvy. Hlášení zastávek je dokonce slyšitelné, ale hlas působí trochu morousovitým dojmem. V trolejbusech jsou na vnitřních stěnách nalepena přehledná schémata linkového vedení příslušných linek, tedy v krátkých trolejbusech je schéma linek 1, 2, 5, 7 a v kloubových zas jen schéma linek 4, 8 a 38. Na oknech si můžete prohlédnout poloprůhledná schémata celého linkového vedení. Vozidla jsou vybavena digitálními oranžovými panely R&G Mielec včetně vnitřních jedno- i dvouřádkových diodových panelů. K vidění je i několik vozidel se zelenými transparetny BUSE. Označovací strojky jsou od stejného výrobce a uzpůsobeny jsou kromě označování papírových jízdenek též jako čtečky čipových karet, ze kterých odečítají jízdné.
Zajímavou motivační úlevu mají nově důchodci nad 65 let věku. Nově totiž mohou cestovat MHD zdarma, ale pouze mimo přepravní špičky. Díky tomuto opatření může také kromě spokojenějších důchodců dojít k rovnoměrnější obsazenosti vozidel během pracovního dne. Za zmínku stojí i organizace noční dopravy. Po celou noc jezdí v intervalu 60 minut jedna autobusová linka N1 a dvě trolejbusové linky (N2 a N3). Centrální přestupní bod je u žel.st. Nastupuje se pouze předními dveřmi a jednorázová jízdenka má oproti té denní dvojnásobnou hodnotu. Údajně ještě jezdí neveřejná linka N4 určená pro...Zajímavou motivační úlevu mají nově důchodci nad 65 let věku. Nově totiž mohou cestovat MHD zdarma, ale pouze mimo přepravní špičky. Díky tomuto opatření může také kromě spokojenějších důchodců dojít k rovnoměrnější obsazenosti vozidel během pracovního dne. Za zmínku stojí i organizace noční dopravy. Po celou noc jezdí v intervalu 60 minut jedna autobusová linka N1 a dvě trolejbusové linky (N2 a N3). Centrální přestupní bod je u žel.st. Nastupuje se pouze předními dveřmi a jednorázová jízdenka má oproti té denní dvojnásobnou hodnotu. Údajně ještě jezdí neveřejná linka N4 určená pro přepravu zaměstnanců DP. Před začátkem provozu nočních linek jedou poslední spoje denních linek v jeden čas tak, aby byl umožněn vzájemný přestup na několika uzlových bodech v centru.
A ještě nezapomenout na autobusové nádraží regionální a dálkové dopravy. To leží hned naproti vlakovému nádraží s výbornou vazbou na MHD. Regionální autobusová doprava je tu v rukou dopravce SAD Prešov. Ten kromě starších modrobílých Karos nabízí i novější vysokomýtské modely včetně nejnovějších Crosswayů. SAD Prešov mimo jiné také konkuruje železniční dopravě mezi Prešovem a Košicemi, kde nabízí rychlé spojení pod dálnici v půlhodinovém taktu. Železnice oproti tomu nabízejí kapacitní elektrické zelenobílé jednotky řady 460. A ještě nezapomenout na autobusové nádraží regionální a dálkové dopravy. To leží hned naproti vlakovému nádraží s výbornou vazbou na MHD. Regionální autobusová doprava je tu v rukou dopravce SAD Prešov. Ten kromě starších modrobílých Karos nabízí i novější vysokomýtské modely včetně nejnovějších Crosswayů. SAD Prešov mimo jiné také konkuruje železniční dopravě mezi Prešovem a Košicemi, kde nabízí rychlé spojení pod dálnici v půlhodinovém taktu. Železnice oproti tomu nabízejí kapacitní elektrické zelenobílé jednotky řady 460.
Ještě doplním aktualitu z 1.9.2007. K tomuto termínu změn došlo k přejmenování značného počtu zastávek a také ke změně linkového vedení. Linka 2/5 již nejede do Dúbravy (poměrně opuštěná konečná na severu), ale je odkloněna těsně před koncem propojovací tratí do Sídliště III. (zastávka Bajkalská). Vzhledem k silnému odporu obyvatel okolí Dúbravy však muselo dojít ke kompromisu - polovina spojů linky 5 jede pod označením 5D do původní konečné Dúbrava.Ještě doplním aktualitu z 1.9.2007. K tomuto termínu změn došlo k přejmenování značného počtu zastávek a také ke změně linkového vedení. Linka 2/5 již nejede do Dúbravy (poměrně opuštěná konečná na severu), ale je odkloněna těsně před koncem propojovací tratí do Sídliště III. (zastávka Bajkalská). Vzhledem k silnému odporu obyvatel okolí Dúbravy však muselo dojít ke kompromisu - polovina spojů linky 5 jede pod označením 5D do původní konečné Dúbrava.