Současně s nástupem koronavirových omezení v březnu 2020 byla utlumena i mladoboleslavská MHD, na rozdíl od jiných měst však úplně – provoz všech linek byl zcela zastaven a zachovány zůstaly pouze speciální spoje pro seniory na nákup a později i speciální svozové autobusy do Škodovky. Nejradikálnější útlum veřejné dopravy široko daleko trval poměrně dlouho, původní podoba MHD se už ale nevrátila. Místo výrazně omezených páteřních linek A, B, C i zrušených ostatních linek vyjely nové „rychlolinky“, a to jak do příměstských oblastí, tak postupně i zhruba v trasách páteřních městských linek, ale...Současně s nástupem koronavirových omezení v březnu 2020 byla utlumena i mladoboleslavská MHD, na rozdíl od jiných měst však úplně – provoz všech linek byl zcela zastaven a zachovány zůstaly pouze speciální spoje pro seniory na nákup a později i speciální svozové autobusy do Škodovky. Nejradikálnější útlum veřejné dopravy široko daleko trval poměrně dlouho, původní podoba MHD se už ale nevrátila. Místo výrazně omezených páteřních linek A, B, C i zrušených ostatních linek vyjely nové „rychlolinky“, a to jak do příměstských oblastí, tak postupně i zhruba v trasách páteřních městských linek, ale s výrazně omezeným počtem zastávek.
Postupně byl obnoven provoz naprosté většiny původních linek MHD, nicméně omezení linek A, B, C už zůstalo – místo původního 20minutového intervalu jezdí tyto linky ve všední den jen jednou za hodinu (víkendový provoz zůstal zachován) a k nim jezdí ve všedních dnech nové rychlolinky, původně označené RM1 až RM3 a jezdící každých 20 minut (od července nově RB, RA a BAZÉN s intervalem 20-40 minut). S další etapou obnovy původních spojů byly omezeny i příměstské rychlolinky R1 až R8 vyjíždějící z centra od výstaviště. Ty jezdily původně ve všední dny každou hodinu, po obnovení původních linek...Postupně byl obnoven provoz naprosté většiny původních linek MHD, nicméně omezení linek A, B, C už zůstalo – místo původního 20minutového intervalu jezdí tyto linky ve všední den jen jednou za hodinu (víkendový provoz zůstal zachován) a k nim jezdí ve všedních dnech nové rychlolinky, původně označené RM1 až RM3 a jezdící každých 20 minut (od července nově RB, RA a BAZÉN s intervalem 20-40 minut). S další etapou obnovy původních spojů byly omezeny i příměstské rychlolinky R1 až R8 vyjíždějící z centra od výstaviště. Ty jezdily původně ve všední dny každou hodinu, po obnovení původních linek byl jejich provoz také zredukován. Je otázka, co z těchto experimentů zůstane jako trvalý stav.
Dokončena byla dodávka nových plynových autobusů Iveco Urbanway, kterých jezdí v Mladé Boleslavi už 18. V roce 2019 byly dodány 4, na jaře 2020 byly zprovozněny další 4 kusy. Vymizely už zde typické autobusy Tedom, i když stále jezdí všechny starší Mercedesy a také 4 Crosswaye. Na některých spojích i nadále vypomáhá dopravce Libor Strach s ojetinami z Německa, na jedné z příměstských rychlolinek provozuje i svůj minibus.Dokončena byla dodávka nových plynových autobusů Iveco Urbanway, kterých jezdí v Mladé Boleslavi už 18. V roce 2019 byly dodány 4, na jaře 2020 byly zprovozněny další 4 kusy. Vymizely už zde typické autobusy Tedom, i když stále jezdí všechny starší Mercedesy a také 4 Crosswaye. Na některých spojích i nadále vypomáhá dopravce Libor Strach s ojetinami z Německa, na jedné z příměstských rychlolinek provozuje i svůj minibus.
Regionální autobusová doprava v rukou středočeské Arrivy dostala výraznou injekci v podobě zánovních ojetin z jiných krajů (hlavě z Moravy, kde Arriva neuspěla v soutěžích v části Moravskoslezského i Olomouckého kraje), které přesto výrazně omladily zdejší přestárlý a hlavně bariérový vozový park. Do Mladé Boleslavi také dojela druhá linka PID (č. 432 z Nymburka) a chystá se zapojení dalších oblastí – tou první by mělo být Dobrovicko v létě 2020). To ostatně předznamenává i provoz 4 nových kloubových autobusů SOR a 5 patnáctimetrových vozů Crossway LE na páteřních linkách mezi Prahou, Mladou...Regionální autobusová doprava v rukou středočeské Arrivy dostala výraznou injekci v podobě zánovních ojetin z jiných krajů (hlavě z Moravy, kde Arriva neuspěla v soutěžích v části Moravskoslezského i Olomouckého kraje), které přesto výrazně omladily zdejší přestárlý a hlavně bariérový vozový park. Do Mladé Boleslavi také dojela druhá linka PID (č. 432 z Nymburka) a chystá se zapojení dalších oblastí – tou první by mělo být Dobrovicko v létě 2020). To ostatně předznamenává i provoz 4 nových kloubových autobusů SOR a 5 patnáctimetrových vozů Crossway LE na páteřních linkách mezi Prahou, Mladou Boleslaví a Mnichovým Hradištěm, které jsou již vybaveny dle standardů PID.