Most (23.7.2009)

Dvě průmyslová severočeská města spojená tramvajovou rychlodráhou, to je Most a Litvínov. Dopravu ve městě i v jeho širokém okolí zajišťuje zdejší Dopravní podnik, mající provozovny v obou městech. Po "revoluci" v regionální dopravě v Ústeckém kraji se objevují červenožluté autobusy DP také na zdejších příměstských spojích. Mimochodem loni DP nakoupil pro příměstské linky skoro 30 nových autobusů. Dalším hojně zastoupeným dopravcem je KAVKA s červenými autobusy a mikrobusy.

Linka 2 spojuje vlakové i autobusové nádraží s centrem a sídlištním komplexem na jihu Mostu. Ve všední dny dopoledne se tu jezdí po 20 minutách.
Dvě průmyslová severočeská města spojená tramvajovou rychlodráhou, to je Most a Litvínov. Dopravu ve městě i v jeho širokém okolí zajišťuje zdejší Dopravní podnik, mající provozovny v obou městech.Po "revoluci" v regionální dopravě v Ústeckém kraji se objevují červenožluté autobusy DP také na zdejších příměstských spojích. Mimochodem loni DP nakoupil pro příměstské linky skoro 30 nových autobusů. Dalším hojně zastoupeným dopravcem je KAVKA s červenými autobusy a mikrobusy. Tvář regionální dopravy se za poslední dobu změnila - linky jsou označeny třímístnými čísly a jezdí na nich...
Osamocené dvojce v obrovském obratišti u nádraží dělá společnost pracovní vůz.
Na odpolední špičku linky 4 najíždí krátce po 12:30 dvojice T3 z litvínovské vozovny.
Interiér zadního vozu linky 4. Dvojice tu potkáte jen ve špičkách. V Mostě a Litvínově je dobrým zvykem umisťovat do tramvají co nejvíce sedaček.
Jedna ze dvou nízkopodlažních Aster v novém laku odjíždí z litvínovské zastávky Poliklinika. Jedno pořadí je garantované.
Díky této obrovské nevyužívané smyčce u Chemopetrolu musí tramvaje při přejíždění opotřebovaných výhybek a křížení zpomalit místy až na 10 km/h.
Jeden ze čtyř odpoledních spojů účelové linky 7 pohlcuje krátce po 14:00 zaměstnance Chemopetrolu. Ne že by se do následného spoje linky 4 nevešli...
Od litvínovského nádraží odjíždí linka 3. Jezdí pouze ve špičkách v intervalu 20 minut a spojuje Litvínov s mosteckým nádražím. Mimo špičky se od mosteckého nádraží přímo do Litvínova nedostanete, je nutné přestoupit. Dobrou zprávou je, že v přestupní zastávce na sebe tramvaje vzájemně čekají.
Na lince 30 většinou jezdí kloubové autobusy. Celodenní interval této páteřní mostecké linky je 10 minut.
Interiér zachovalé Karosy B741 po generální opravě na lince 30. Pro ilustraci, jak vypadají "cardmany" a kolik jich v jednom autobusu je.
Starší městské Karosy u nově opraveného litvínovského nádraží.
Nepovedená fotka jinak velmi povedeného kloubového MANu na lince 30.
Jeden se sedmi nových Citelisů vyráží na lince 13 do obávaného sídliště Janov.
U litvínovského nádraží byl zachycen i tento nový mikrobus Isuzu dopravce KAVKA.
Klasická plechová tabulka účelové linky 7, klasické nápisy nad dveřmi a zástupce moderní techniky v podobě odbavovacího terminálu na čipové karty. Chybějící hlášení zastávek tak trochu suplují displeje na "cardmanech".
Označník autobusů na zastávce "Rudolická MUS" hned vedle tramvajové zastávky "Nádraží ČD". U země se krčí také velmi reprezentativní označník dopravce KAVKA.
V nových zastávkových přístřešcích najdete tyto hodnotné informační vitríny Dopravního podniku. V jinak nepříliš zákaznicky orientovaném systému je toto výrazný posun kupředu.